[ KURS ] eduEKSPERTOnline – jak uczyć online (multimedia i narzędzia internetowe w edukacji)

eduEKSPERTOnline

czyli jak uczyć online... po swojemu 🙂

Zapisz się na listę oczekujących

Kolejna edycja: 1 luty 2018

Nie chcesz czekać na kolejną edycję kursu wideo? Zapisz się na kurs e-mail eduEKSPERTOnline, czyli jak uczyć online?

eduEKSPERTOnline – jak uczyć online (multimedia i narzędzia internetowe w edukacji)

Czy ten kurs jest dla mnie?

TAK - jeśli myślisz o tworzeniu kursów, prezentacji i dowolnych materiałów edukacyjnych, które można udostępniać w Internecie. Rozwiązania i metody, które przedstawiam w kursie, bazują wyłącznie na moim doświadczeniu. Korzystam zarówno z płatnych, jak i darmowych rozwiązań. Wszystko to, o czym mówię zostało przeze mnie przetestowane i co najważniejsze - używam praktycznie każdego dnia.

I dlatego moim doświadczeniem chcę się też podzielić z Tobą.

Cofnijmy się do 2009 roku...

Wiele lat temu, gdy jeszcze nie mówiło się o kursach online na taką skalę jak teraz, wypuściłam swój pierwszy kurs o grafice - w ramach eksperymentu. Był to rok 2009 i do końca nie wierzyłam, że ucząc online można kogokolwiek zmobilizować do takiej formy nauki. Nie budowałam listy, nie budowałam żadnych zasięgów - po prostu nie planowałam żadnej sprzedaży. Pracowałam wtedy na etacie i miałam głowę zajętą swoimi obowiązkami zawodowymi. Mimo to, temat e-learningu i uczenia przez Internet zawsze mnie fascynował, więc w wolnym czasie testowałam różne rozwiązania, tworzyłam materiały edukacyjne.

Kurs udostępniłam za darmo, należało się tylko zarejestrować. I nic więcej nie robiłam... zero promocji, ogłaszania w mediach społecznościowych, itd. Wpadłam w wir pracy zawodowej i zostawiłam pracę nad stroną na jakieś 2 miesiące. Po pewnym czasie przyszła wiadomość z informacją o przedłużeniu domeny. Był to też dobry moment na to, żeby (w końcu!) zalogować się do panelu strony i sprawdzić co jest do zaktualizowania.

Pamiętam, że to był szok...

Na kurs zapisało się ponad 1200 osób!

Przypominam, że to miał być tylko eksperyment, więc nie liczyłam na wiele... Co nie zmienia faktu, konkurencja w tamtym czasie też była mniejsza 🙂 Zgadnij co z tym faktem zrobiłam... NIC. Dalej dość sceptycznie podchodziłam do sprzedaży. Darmowy materiał - ok - każdy może być zainteresowany, ale żeby sprzedawać?

Więc nic nie z tym nie zrobiłam. W międzyczasie macierzyński, praca, natłok kolejnych obowiązków... No i przyszedł rok 2012. W tym czasie obiektem moich zainteresowań stały się LMS-y, więc znów po godzinach pracy, w wolnym czasie testowałam różne rozwiązania. Rok później miałam już uruchomioną platformę edukacyjną na systemie Moodle. Przyszedł więc czas na budowanie materiałów edukacyjnych i umieszczaniu ich na platformie edukacyjnej. W 2014 roku założyłam firmę i zaczęłam świadczyć usługi tworzenia platform kursów online.

Zawsze jednak gdzieś z tyłu głowy miałam wizję swojego kursu, tym bardziej, że w ramach usług tworzenia witryny edukacyjnej, również szkoliłam z jej obsługi. Dlatego pod koniec 2016 roku postanowiłam, że zacznę się dzielić swoim doświadczeniem z innymi osobami, które również chcą prowadzić kursy online.

Najważniejsza rzecz to dyscyplina

Wiele osób, nawet jeśli chce uczyć online, niewiele (albo nic) z tym nie robi. Przeraża ich technologia, koszty, czas jaki trzeba poświęcić na gromadzenie materiałów. Każdy chce szybko, tu i teraz, bo inni już mają, a ja nie...

Tak się NIE da.

Jeśli ten opis pasuje do Ciebie, nie zapisuj się na mój kurs. Jeśli nie masz cierpliwości, nie umiesz systematycznie pracować - to ten kurs nie zrobi wszystkiego za Ciebie. Szkoda zmarnowanych pieniędzy i mojego czasu, jeśli wiadomo, że na 99% po prostu nic z tym nie zrobisz. Nie przygotuję materiału edukacyjnego za Ciebie, nie kupię za Ciebie sprzętu i oprogramowania, natomiast pokażę Ci krok po krok narzędzia, oprogramowanie oraz plan, wg którego pracuję i który przynosi efekty.

Jaki efekt uzyskasz po ukończeniu kursu?

 • Skonstruujesz schemat, który pozwoli Ci zaplanować każdy, nawet najdrobniejszy element procesu przygotowywania kursu online, prezentacji, materiału audiowizualnego.  Szczegółowy plan motywuje do domykania poszczególnych zadań. Gdyby 5 lat temu ktoś mi dał gotową receptę na szybsze tworzenie kursów, byłabym wniebowzięta...
 • Poznasz wszystkie obszary mojej działalności edukacyjnej: gdzie publikuję materiały edukacyjne, jak często, z jakich systemów korzystam, co działa, a co nie działa. Możesz kopiować metody, którymi ja się posługuję i zastosować w swojej branży.
 • Poznasz sprzęt i oprogramowanie, którego używam w codziennej pracy nad tworzeniem treści tekstowych, filmów wideo, plików dźwiękowych, przygotowywania testów i ankiet. Przeprowadzę Cię krok po kroku przez stworzenie przykładowej lekcji. Jeśli starczy Ci sił i motywacji zbudujesz od podstaw pierwszą lekcję swojego kursu!
 • Poznasz mechanizm publikowania kursu online, sposoby zabezpieczeń i kontroli dostępu.

A... i jeszcze jedno... nie potrzebujesz specjalistycznej wiedzy ani szczególnych umiejętności technicznych…

... jedynie cierpliwości i zaangażowania.

 

eduEKSPERTOnline – jak uczyć online (multimedia i narzędzia internetowe w edukacji)
 • STANDARD
 • dostęp na 365 dni
 • dostęp do aktualizacji kursu
 • dostęp do platformy wsparcia technicznego
 • dostęp do nowych modułów*
 • indywidualne wsparcie na każdym etapie kursu – uczestnika kursu prowadzę „za rękę”
 • 199 zł
 • PRO
 • dostęp na 365 dni
 • dostęp do aktualizacji kursu
 • dostęp do platformy wsparcia technicznego
 • dostęp do nowych modułów*
 • indywidualne wsparcie na każdym etapie kursu – uczestnika kursu prowadzę „za rękę”
 • 299 zł
 • PREMIUM
 • dostęp na zawsze
 • dostęp do aktualizacji kursu
 • dostęp do platformy wsparcia technicznego
 • dostęp do nowych modułów*
 • indywidualne wsparcie na każdym etapie kursu – uczestnika kursu prowadzę „za rękę”
 • 449 zł
(*) w przygotowaniu są m.in. moduły o budowaniu intro + outro dla kursu wideo oraz tworzenie kursu interaktywnego od A do Z

10 lekcji

Zapisy zostały zakończone

Dlaczego dostęp do kursu jest z opóźnieniem? W trakcie trwania kursu angażuję swoje siły na 100%, odpowiadam na wszystkie pytania i wątpliwości, udzielam konsultacji 1:1. Nie mam możliwości prowadzenia w tym samym czasie sprzedaży. Jeśli więc sprzedaję, nie angażuję się w kurs i odwrotnie. Jak wspieram kurs - w tym czasie nie sprzedaję.

eduEKSPERTOnline – jak uczyć online (multimedia i narzędzia internetowe w edukacji)
 • 10 lekcji (każda lekcji odkrywana w kolejny dzień roboczy) - po zakończeniu kursu, masz jeszcze do niego dostęp przez 365 dni
 • w każdej lekcji jest materiał wideo (1-3 filmy od 5 do 10 minut), transkrypcja wideo oraz materiały dodatkowe w PDF
 • do każdej lekcji dołączona jest lista zadań do zrobienia - zaznaczasz to co już zostało zrealizowane. Możesz też wydrukować i dopisać własne notatki
 • kurs kończy się certyfikatem, który możesz pobrać i wydrukować

Zapisz się na listę oczekujących

Nie chcesz czekać na kolejną edycję kursu wideo? Zapisz się na kurs e-mail eduEKSPERTOnline, czyli jak uczyć online?

[LEKCJA 01/14.06.2017 ] Czego potrzebuję, aby uczyć online?

W Internecie można uczyć na bardzo wiele sposobów, ale ważne jest żeby wykorzystać takie sposoby, w których czujesz się najlepiej i w których nawiążesz specyficzną więź ze swoimi odbiorcami. Jedni dobrze się czują przekazując wiedzę na blogu, inni w podcaście, a jeszcze inni prowadząc webinary. W tej lekcji pokażę Ci z jaką technologią musisz się liczyć, chcąc prowadzić działania edukacyjne w taki, a nie inny sposób.

[LEKCJA 02/16.06.2017] Jak planować działania edukacyjne w Internecie?

W tej lekcji pokażę Ci, jak planuję wszelkie czynności związane z moim działaniami edukacyjnymi w Internecie. Począwszy od bloga, a skończywszy na kursach online. Zobaczysz mój plan budowania kursu online, harmonogram publikacji artykułów, wysyłki newsletterów, Dowiesz się,  jak organizuję notatki i całą pracę w taki sposób, aby jak najlepiej i najefektywniej wykorzystać czas. Po prostu poznasz mój warsztat pracy w obszarach planowania i organizacji.

[LEKCJA 03/19.06.2017] Darmowe sposoby na uruchomienie prostych kursów online

Aby uruchomić prosty kurs online na własnej platformie, wcale nie potrzebujesz na to góry pieniędzy. Wystarczy, że masz swoją domenę i wykupiony hosting - resztę można zbudować z darmowych elementów. W tej lekcji pokażę Ci 3 różne rozwiązania: specjalnie skonstruowane przez mnie platformy demonstracyjne. Każda z nich ma oczywiście swoje ograniczenia z racji, że są to darmowe rozwiązania. Będziemy się poruszać na platformach z funkcjonalnościami LMS oraz z dostępem abonamentowym. Uwaga: w tym kursie nie pokazuję jak stworzyć każdą z tych platform, ani jak zbudować od podstaw platformę kursów online. Szczegółowo jest to omawiane na kursie eduPortalWP.

[LEKCJA 04/20.06.2017] Darmowe sposoby na uruchomienie płatnych i bezpłatnych kursów e-mail

Jeśli chcesz zacząć z kursami online, zacznij od kursów e-mail. Jest to najprostsza i praktycznie bezpłatna metoda prowadzenia kursów online. Wystarczy, że zarejestrujesz sobie konto w jednym z systemów mailingowych, ustawisz kolejkę wiadomości do wysłania i zintegrujesz na swojej stronie. Jak to wszystko poustawiać, pokazuję właśnie w tej lekcji.

[LEKCJA 05/21.06.2017] Kurs online w wersji audio - sprzęt i oprogramowanie

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wersję tekstową kursu online zamienić na wersję audio. Jest to świetna forma nauki dla osób zabieganych, zapracowanych, będących w ciągłej podróży. Kursy audio najczęściej spotkasz w branży języków obcych. Ale nie tylko... Każdy kurs, który nie musi bazować na pokazywaniu jakiś czynności na komputerze, z powodzeniem może być kursem audio. Najważniejszy jest tutaj mikrofon - zobaczysz z jakiego sprzętu i oprogramowania korzystam, aby uzyskać jak najlepszy, najczystszy dźwięk.

[LEKCJA 06/22.06.2017] Kurs online w wersji wideo - jak zacząć i skończyć, aby przy tym nie "osiwieć"

Kursy wideo pożerają najwięcej czasu i energii na ich przygotowania. Dowiesz się z jakich narzędzi korzystam, aby uzyskać najlepszą jakość wideo w stosunku do rozmiaru pliku. Jak wygląda proces montażu wideo z elementami statycznymi. Czasami zdarza się, że jeden, krótki odcinek można montować w nieskończoność... Jak uniknąć takiej sytuacji, a jednocześnie zaplanować sobie wcześniej pewne działania - o tym właśnie będę mówić w tej lekcji.

[LEKCJA 07/23.06.2017] Materiał edukacyjny w formie e-booka

Praktycznie każdy, kto prowadzi działalność edukacyjną w necie na szerszą skalę, wydał, bądź zamierza wydać e-booka. W tej lekcji pokazuję wszelkie kwestie związane z wydaniem e-booka (przygotowanie treści, korekta, skład, sprzedaż...). Pokażę też, w jakich narzędziach można szybko zaprojektować okładkę i różne graficzne formy, które dołączysz do e-booka.

[LEKCJA 08/26.06.2017] Jak przeprowadzić webinar?

Webinar jest to forma prowadzenia prezentacji na żywo dla kilkudziesięciu, kilkuset czy kilku tysięcy użytkowników (liczba publiczności zależy od wykorzystywanej platformy). Pokażę jak można przeprowadzić webinar z wykorzystaniem darmowych rozwiązań oraz udzielę Ci wskazówek, które pozwolą Ci uniknąć błędów przy prowadzeniu webinarów.

[LEKCJA 09/27.06.2017] Platforma wsparcia do prowadzenia konsultacji indywidualnych

W tej lekcji pokażę Ci swoje sposoby na prowadzenie konsultacji indywidualnych. Oprócz (bądź zamiast) klasycznej formy prowadzenia konsultacji via e-mail, skype czy telefon, można wykorzystać specjalne platformy, w których masz możliwość nagrania sesji, czatu, dzielenia ekranu.

[LEKCJA 10/28.06.2017] Mam kurs i co dalej?

Masz kurs, wiesz już ile czasu i pieniędzy w niego włożyłeś (bądź zamierzasz włożyć...). Teraz ten kurs trzeba pokazać światu. W zależności od tego, czy masz firmę, czy też nie, masz różne rozwiązania do wyboru. Oczywiście brak firmy mocno ogranicza pole działania, więc jeśli planujesz swoją przyszłość związać z uczeniem online, pomyśl o założeniu działalności.
Firma pozwoli Ci na prowadzenie własnej platformy edukacyjnej. A z jakimi kosztami to się wiąże? Możesz to sprawdzić przystępując do darmowego kursu Własna platforma kursów online na WordPress - jak to ugryźć?.

Zapisz się na listę oczekujących

Nie chcesz czekać na kolejną edycję kursu wideo? Zapisz się na kurs e-mail eduEKSPERTOnline, czyli jak uczyć online?

30-dniowa gwarancja satysfakcji

30-dniowa gwarancja zwrotu

Daję Ci 30-dniową gwarancję zwrotu całej kwoty, jeśli ten kurs nie spełni Twoich oczekiwań. Wystarczy, że napiszesz na adres: eduekspert@iszkola24.pl.