[ KURS ] eduPortalWP – zbuduj własną platformę sprzedaży kursów i szkoleń z CMS WordPress

Zacznij sprzedawać kursy na własnej platformie kursów online

W 4 tygodnie zbudujesz własną, w pełni zautomatyzowaną platformę kursów online i zaczniesz sprzedawać swoje kursy

Cześć! Z tej strony Marzena

Pod koniec 2016 postanowiłam zbudować od podstaw swoją własną platformę kursów online. Testowałam różne rozwiązania, począwszy od Moodle, motywów LMS pod WordPressa, a skończywszy na płatnych modułach z funkcjonalnościami LMS dla WordPress. W międzyczasie próbowałam swoich sił na zewnętrznych, gotowych platformach, ale w moim przypadku nie zdało to egzaminu. Testowałam, kombinowałam, aż w końcu uzyskałam takie rozwiązanie, które w pełni mnie satysfakcjonuje i które działa w oparciu o platformę WordPress. W czerwcu 2017 r. wypuściłam swój pierwszy, płatny kurs online, który przy bardzo małej liście adresowej przyniósł mi konwersję na poziomie 40%!

Dzisiaj chcę Ci pokazać, że Ty także możesz mieć podobną platformę i zacząć prowadzić sprzedaż swoich własnych kursów online.

Chcesz stworzyć i sprzedać swój pierwszy kurs online na własnej platformie...

ale stoisz przed dylematem czy nie stracisz czasu, pieniędzy, nie przeskoczysz zawiłości technologii... Może lepiej od razu przesiąść się na zewnętrzną platformę?

Z jakimi kosztami musisz się liczyć przystępując do kursu?

Kurs bazuje wyłącznie na moich doświadczeniach - setki godzin spędzone na testowaniu różnych rozwiązań. Wielokrotnie sprawdzałam różne konfiguracje tak, aby platforma działała szybko, bezpiecznie i bez zakłóceń. Kurs został w taki sposób przygotowany, aby każdy, mając blade doświadczenie w pracy z WordPressem, mógł zbudować własną platformę szkoleń i kursów na WordPress.

Dlatego zaczynam od podstaw typu: domena, hosting, konfiguracja gotowego motywu itp. A jeśli już masz swoją własną domenę i hosting, to po prostu przechodzisz do kolejnych lekcji. W tym kursie unikam wszelkich automatów i autoinstalatorów, staram się wszędzie pokazywać rozwiązania generyczne, ponieważ nie sposób pokazać konfigurację każdego hostingu.

Musisz wiedzieć, że nie zbudujesz platformy edukacyjnej na WordPress bazując wyłącznie na darmowych rozwiązaniach.  Jeśli chcesz posiadać platformę z elementami e-learningu (śledzenie postępów użytkowników, podział na lekcje, testy, generowanie certyfikatów, statystyki itd.), a nie tylko sklep ze sprzedażą plików - musisz się liczyć z dodatkowymi kosztami...

 • domena i hosting - od ok. 150zł do kilkuset w zależności od wyboru oferty
 • moduł e-learningowy - można bazować na darmowym, ale trzeba się liczyć z tym, że dodatki będą płatne, np. integracja z modułem sprzedaży, harmonogram lekcji, generowanie certyfikatów - koszt pojedynczego modułu może się wahać w granicach $29 - $90. Są też opcje inne opcje - kupisz płatny szablon, dostajesz wszystkie dodatki za darmo na rok czasu. Osobiście bazuję na topowym module LearnDash LMS zaprojektowanym przez ludzi z branży e-learningowej (koszt $189 - cena promocyjna). Znalazł się w czołówce najlepszych systemów LMS 2016 roku!
 • hosting/CDN video  - jeśli planujesz uruchomienie płatnych kursów wideo i zależy Ci na bezpieczeństwie Twoich treści, nie obejdzie się płatnego hostingu video. Koszt to zwykle kilkaset zł rocznie.
 • wtyczki do obsługi bramek płatności, faktur - zwykle ok. 100-250zł za pojedynczy moduł

Jeśli dodatkowo myślisz o abonamentowym dostępie do treści, zaawansowanym autoresponderze, czy systemie webinarowym - to również dodatkowy koszt. Rozwiązania mogą być różne. Na początku bazowałam na platformie, która kosztowała mnie mniej niż 500zł. Natomiast na platformę, którą wdrożyłam w 2016 roku i której używam do dziś wydałam ok. 1800 zł. Roczne koszty utrzymania platformy to głównie hosting (płacę prawie 500zł ponieważ mam też inne serwisy - nie tylko platformę kursów online), natomiast za CDN i aktualizacje płatnych wtyczek, wychodzi mi ok. 600zł. Tak więc płacę ok 1100zł rocznie, natomiast u Ciebie przy standardowych kosztach hostingu nie powinno przekroczyć kwoty 800zł rocznie + ewentualne koszty utrzymywania wideo na zewnętrznych serwerach, np. Vimeo.

Czy to jest dużo?

Każda osoba, która zawodowo trudni się sprzedażą kursów online powie Ci, że są to śmieszne kwoty. W porównaniu z nakładami jakie trzeba ponieść na przygotowanie kursu, zaplanowanie działań marketingowych, działań przed- i posprzedażowych, kilkaset złotych rocznie to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych miesięcznie - więcej wydasz na obiad w restauracji. Jeśli mimo to wydaje Ci się, że ten wydatek jest zbyt duży... to moim zdaniem nie warto żebyś wchodził w rynek kursów online. Serio... koszty prowadzenia kursów z roku na rok coraz bardziej rosną i będziesz się musiał zmierzyć z coraz większymi wymaganiami, które stawia się autorom kursów. Jeśli nie planujesz wiązać na poważnie przyszłości z kursami online - lepiej odpuść.

eduPortalWP zbuduj własną platformę sprzedaży kursów i szkoleń z CMS WordPress

Ten kurs JEST dla Ciebie, jeśli:

 • zdajesz sobie sprawę z kosztów zbudowania i utrzymywania platformy edukacyjnej
 • lubisz się uczyć i zdobywać nowe umiejętności
 • chcesz samodzielnie administrować własną platformą
 • myślisz poważnie o prowadzeniu kursów online, nie jest to chwilowy pomysł na życie - pamiętaj, że ponosisz koszty

Czy powyższe stwierdzenia pasują do Ciebie? To świetnie 🙂 Rozwiązania i metody, które przedstawiam w kursie, bazują wyłącznie na moim doświadczeniu. Korzystam zarówno z płatnych, jak i darmowych rozwiązań. Wszystko to, o czym mówię zostało przeze mnie przetestowane i co najważniejsze - używam praktycznie każdego dnia.

I dlatego moim doświadczeniem chcę się też podzielić z Tobą.

Ten kurs NIE JEST dla Ciebie, jeśli:

 • chcesz, uruchomić platformę kursów online bazując wyłącznie na darmowych wtyczkach WordPress
 • nie masz czasu na naukę, wolisz to zlecić komuś innemu
 • należysz do tych osób, które "wiedzą lepiej"

Podkreślam - nie potrzebujesz szczególnie specjalistycznej wiedzy, ani wybitnych umiejętności technicznych…

...mimo, że trochę kwestii technicznych będzie do opanowania. Mogę jednak zagwarantować, że są to takie zagadnienia, które śmiało może opanować każdy. Dzięki nowym umiejętnościom będziesz samodzielnie administrować własną platformą, jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy będziesz wiedzieć jak sobie z nimi poradzić. Szczególny nacisk kładę na kwestie zabezpieczeń platformy przy jak najmniejszym udziale wtyczek, które również mogą stanowić lukę w zabezpieczeniach.

Oto czego nauczę Cię na tym kursie:

 • Dowiesz się co to jest domena, jak sprawdzić jej dostępność, czym się kierować przy wyborze hostingu. Będziesz wiedzieć jak samodzielnie zarejestrować własną domenę i jak wykupić hosting.
 • Zainstalujesz i skonfigurujesz WordPressa na własnym serwerze.
 • Dostosujesz motyw do własnych potrzeb: ustawisz kolorystykę, typografię, menu, zawartość paneli bocznych. Stworzysz atrakcyjną stronę główną - praktycznie nauczę Cię tworzenia nowej strony internetowej 
 • Samodzielnie zainstalujesz i skonfigurujesz komercyjny moduł e-learningowy (UWAGA:  należy dokupić osobno, gdyż nie jest dostarczany z kursem). W kursie pracuję z modułem, z którego sama korzystam i który polecam - LearnDash w wariancie $189.
 • Zaczniesz tworzyć na platformie swój pierwszy kurs: podzielisz materiał na osobne lekcje, przypiszesz do każdej lekcji tematy, przygotujesz harmonogram pojawiania się poszczególnych lekcji - kolejne lekcje będą się pojawiać z określonym opóźnieniem, określisz czas dostępu do kursu.
 • Dowiesz się jak dołączać do kursu materiały dodatkowe - dokumenty, grafiki, prezentacje.
 • Opracujesz system testów - pytania, statystyki, tablica wyników. Skonfigurujesz moduł generowania certyfikatów ukończenia kursu/testu, opracujesz własny szablon certyfikatu.
 • Zapoznasz się z możliwościami tworzenia grup (klas) użytkowników, dowiesz się jak przypisywać do lekcji zadania użytkowników (punktowanie zadań,  analiza raportów).
 • Nauczysz się wykorzystywać shortkody LMS i dzięki temu wyświetlać określone treści w różnych miejscach serwisu.
 • Wdrożysz moduł sprzedaży kursów oraz niezbędne wtyczki do integracji modułu sprzedaży z LMS.
 • Zintegrujesz moduły do obsługi płatności online, ustawisz wysyłkę automatycznych wiadomości.
 • Skonfigurujesz na platformie autoresponder do prowadzenia zarówno kursów e-mailowych jaki i komunikacji z klientami.
 • Dowiesz się jak wybrać hosting dla płatnych kursów wideo i jak zintegrować go z własną platformą.
 • Nauczysz się wdrażać mechanizmy zabezpieczeń platformy LMS, zajmiesz się jej aktualizacją i tworzeniem kopii zapasowych, ogarniesz wszelkie kwestie związane z utrzymywaniem platformy.

A ile mnie to będzie kosztować?

Standardowy koszt dostępu do kursu wynosi 299zł. Otrzymujesz dostęp na 365 dni, moje pełne wsparcie mailowe oraz dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku.  Po roku możesz przedłużyć dostęp płacąc tylko 50% kwoty wyjściowej. Możesz też od razu zakupić nieograniczony dostęp do kursu za kwotę 499zł. Kurs jest stale rozwijany i co roku pojawiają się nowe rzeczy.

Uważasz, że jest drogo? Sprawdź ile kosztuje godzina konsultacji z ekspertem w branży online. Będzie Ci bardzo trudno znaleźć konsultację tańszą niż 250zł (być może gdzieś istnieje, ale ciężko do niej dotrzeć...). Poza tym otrzymujesz dokładne instukcje jak krok po kroku zainstalować, skonfigurować całą platformę oraz poszczególne jej elementy. Nie musisz sprawdzać, czy coś zadziała, czy nie... to już jest sprawdzone i przetestowane.

 • STANDARD
 • dostęp na 365*
 • dostęp do aktualizacji kursu
 • wsparcie e-mail, FB
 • 299 zł
 • PRO
 • dostęp na zawsze
 • dostęp do aktualizacji kursu
 • wsparcie e-mail, FB
 • 499zł

* w przypadku wariantu STANDARD koszt przedłużenia dostępu na kolejny rok wynosi 50% ceny regularnej

Podane wyżej kwoty są cenami brutto (zawierają VAT). Na wszystkie swoje produkty i usługi wystawiam faktury VAT

eduPortalWP - zbuduj własną platformę sprzedaży kursów i szkoleń z CMS WordPress
 • 25 lekcji - dostęp otrzymujesz do wszystkich lekcji 3 kwietnia 2018. Po zakończeniu kursu, masz jeszcze do niego dostęp przez 365 dni (lub na zawsze jeśli wybrałeś wariant Pro lub VIP)
 • Każda lekcja to ok. 1-2 godziny pracy w zależności od modułu i w zależności od Twojego tempa pracy.
 • Na każdym etapie kursu możesz mi zadawać pytania mailowo, weryfikujemy to, co zostało już zrobione - poprawiamy i optymalizujemy jeśli zachodzi taka konieczność. W zależności od liczby chętnych do pracy w grupie robimy live lub chat na grupie FB.
 • W każdej lekcji jest materiał wideo (1-3 filmy od 5 do 10 minut). Mogą też się znaleźć materiały dodatkowe w PDF, arkusze kalkulacyjne itp.
 • Do każdej lekcji dołączona jest lista zadań do zrobienia - zaznaczasz to co już zostało zrealizowane. Możesz też wydrukować i dopisać własne notatki.
 • Kurs kończy się certyfikatem, który możesz pobrać i wydrukować.

Co sądzą inni o moich kursach?

Kurs jest świetny. Dziś aż brakowało mi maila od Ciebie. Jestem bardzo zadowolona i naprawdę zyskałam więcej niż oczekiwałam. Będę powracać do materiałów.
Ewelina KolmanUczestniczka kursu eduPortalWP

Jak wygląda program kursu?

[1] Domena, hosting, CMS WordPress

[LEKCJA 01]
Zaczynamy! Jak się zabrać za budowanie platformy kursów online?

Gdy jesteś na początku swojej drogi możesz się wahać... wybrać darmowe czy płatne rozwiązanie? Jest do wyboru kilka wariantów, wszystko zależy od tego jak chcesz się rozwijać w późniejszym czasie i czy w ogóle chcesz rozwijać daną platformę. Być może wystarczy Ci prosta platforma sprzedaży kursów online..., nie potrzebujesz testów, generowania certyfikatów, raportów, śledzenia pracy użytkowników. O tych wszystkich wątpliwościach dowiesz się z pierwszej lekcji tego kursu.

[LEKCJA 02]
Domena, hosting, SSL – jak wybrać i zamówić?

Tutaj poznasz absolutne podstawy - jeśli chcesz, aby Twoja platforma sprzedaży kursów była widoczna w Internecie - potrzebujesz własnej domeny i serwera. Pokażę na konkretnym przykładzie jak sprawdzić czy dana nazwa domenowa jest dostępna i jak wykonać poszczególne kroki, aby mieć ją na własność. Dowiesz się czym się kieruję przy wyborze hostingu i jakiego używam niezmiennie od ponad 8 lat!

[LEKCJA 03]
Najważniejsze ustawienia serwera

Jeśli platforma kursów online ma działać dobrze i stabilnie, Twój serwer musi być odpowiednio skonfigurowany. Musisz się upewnić, że oprogramowanie instalowane na serwerze spełnia minimalne wymagania dla instalacji platformy, musisz mieć skonfigurowaną pocztę i bazę danych. Przez wszystkie te zawiłości będziemy przechodzić w trakcie przerabiania tej lekcji.

[LEKCJA 04]
Instalacja i konfiguracja CMS WordPress na własnym serwerze

Jeśli masz już własną domenę i hosting - to już tylko krok dzieli Cię od instalacji WordPressa na swoim serwerze. Można skorzystać z autoinstalatora oferowanego przez dostawcę usług, albo zainstalować ręcznie. Ponieważ na różnych hostingach są stosowane różne wersje oprogramowania - pokażę Ci jak należy zainstalować WordPressa w sposób klasyczny. Dowiesz się jak sprawdzić czy konfiguracja serwera będzie spełniać wymagania WP, założymy bazę danych (ta wiedza może Ci się przydać przy innych projektach!), wgramy paczkę z instalatorem WordPressa na serwer, a następnie zainstalujemy i skonfigurujemy WP krok po kroku z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa.

[LEKCJA 05]
Wybór i konfiguracja motywu dla platformy edukacyjnej WordPress

W tej lekcji naszego świeżutkiego, jeszcze ciepłego WordPressa ubierzemy w konkretny motyw. Stawiam na motywy estetyczne, z minimalną ilością grafiki i przede wszystkim takie, które nie obciążają strony. Czas ładowania strony to kwestia krytyczna (ma nawet wpływ na ranking wyszukiwania w Google). Pokażę Ci jakie motywy najczęściej stosuję i które polecam, wybierzemy konkretny (darmowy) motyw i skonfigurujemy go od A do Z. Zobaczysz jak można ustawić stronę główną, skonfigurować menu, panele boczne, media społecznościowe, formularze i wiele więcej.

[2] Pierwszy kurs na platformie LMS (lekcje, testy, materiały dodatkowe)

[LEKCJA 06]
Instalacja i konfiguracja modułu LMS WordPress
W tej lekcji zaczniemy konfigurować moduł e-learningowy - serce naszej platformy LMS WordPress. Jak już wcześniej mówiłam - używam modułu e-learningowego LearnDash i na jego bazie będziemy przechodzić poszczególne lekcje tego kursu. Jeśli potrzebujesz rozbudowanego narzędzia do pracy ze studentami i w przyszłości chcesz rozwijać platformę - to ta platforma spełni Twoje oczekiwania. Testowałam również moduły z themeforest, m.in. WPLMS, ale ostateczną bitwę (głównie ze względu na szybkość działania...) wygrał moduł LearnDash.
[LEKCJA 07]
Pierwszy kurs na platformie LMS
W kolejnym etapie przystąpimy do budowania pierwszego kursu na WordPress. Pokażę Ci jak poustawiać lekcje i poszczególne sekcje/zagadnienia, dopasować całość do szablonu, aby uzyskać spójny układ. Skonfigurujemy widżety i treść poszczególnych podstron.
[LEKCJA 08]
Organizacja kursu - podział na lekcje i tematy
Materiał wchodzący w skład kursu można podzielić na lekcje. Nie ma znaczenia jak duży jest to kurs - możesz dodać tyle lekcji ile chcesz. Możesz ustawić lekcje w kursie w taki sposób, że wszystkie będą dostępne od razu, albo będą się pojawiać zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowo możesz określić czas, jaki uczestnik powinien przeznaczyć na przyswojenie materiału. W ten sposób system blokuje szybkie przeklikanie i zaliczenie zagadnienia bez zapoznania się z zawartością.
[LEKCJA 09]
Organizacja materiałów dodatkowych - dokumenty, grafiki, prezentacje
W tej lekcji pokażę Ci jak można z pomocą dodatkowej wtyczki dołączyć materiały dodatkowe - mam tutaj na myśli wszelkiego rodzaju dokumenty PDF, DOC, PPT, grafiki, pliki audio itp. Dodatkowo będziesz mieć informację o tym ile razy dany materiał został pobrany - jest to świetne narzędzie do analizy wykorzystania danych materiałów.
[LEKCJA 10]
Przygotowanie testów - pytania, statystyki, tablica wyników
Jeden z trudniejszych i bardziej skomplikowanych etapów tego kursu... ale nie ma obawy - krok po kroku pokażę Ci jak zbudować test sprawdzający, który można przypisać bądź do całego kursu, bądź do pojedynczej lekcji. Przeprowadzę Cię przez proces konfiguracji modułu testów, budowania szablonu testów, określania progów zaliczenia. Pokażę Ci jak korzystać ze statystyk oraz tablicy wyników.

[3] Dodatkowe funkcjonalności LMS, sprzedaż i strony lądowania

[LEKCJA 11]
Generowanie certyfikatów ukończenia kursu/testu, opracowywanie szablonów
Jedną z ciekawszych opcji modułu e-learningowego jest możliwość tworzenia własnych szablonów certyfikatów oraz automatycznego ich generowania po ukończeniu testu bądź całego kursu. Pokażę Ci w jaki sposób przygotować taki szablon oraz udostępnię Ci parę "gotowców" na bazie których stworzysz własny szablon.
[LEKCJA 12]
Zadania użytkowników - przypisywanie do lekcji, punktacja, tworzenie grup (klas) użytkowników, analiza raportów
Do każdej lekcji/tematu możesz przypisać zadanie, które ma być wykonane przez uczestnika kursu. Każdemu zadaniu możesz mu przypisać określoną liczbę punktów - uczestnicy zdobywając punkty będą bardziej zaangażowani i zmotywowani do przerabiania kolejnych zagadnień. Dodatkowo możesz pogrupować kursantów w klasy (np. początkujący, zaawansowani itp.), a następnie przypisywać klasy do określonych kursów.
[LEKCJA 13]
Czym są shortkody lms i jak z nich korzystać?
Moduł e-learningowy dostarcza własne shortcode'y. Shortcode'y są to fragmenty kodu, które możesz wstawiać w różnych częściach strony, wpisu, widżetu. Pokażę Ci w jaki sposób należy korzystać z shortcode'ów, aby uzyskać najlepsze efekty.
[LEKCJA 14]
Moduł sprzedaży kursów - instalacja, najważniejsze ustawienia
Prowadzenie płatnych kursów wymaga uruchomienia specjalnego modułu sprzedażowego, który z pomocą dodatkowych wtyczek pozwoli automatycznie obsługiwać płatności, czy też wystawiać faktury. W tej lekcji krok po kroku skonfigurujemy moduł sprzedażowy, który będzie gotowy do integracji z systemem LMS.
[LEKCJA 15]
(NEW) Budowanie strony sprzedażowej typu onepage
Chcesz podnieść skuteczność sprzedaży swoich kursów online? Umieść każdy kurs na osobnej stronie sprzedażowej, tzw. stronie lądowania. Wybrany przeze mnie motyw edukacyjny pozwoli Ci budować świetne strony lądowania - nie jesteś skazany wyłącznie na "zimny" katalog produktowy. Pokażę Ci jak wszystko skonfigurować, żeby Twój klient miał możliwość zakupu kursu bezpośrednio ze strony lądowania.

[4] Automatyzacja i system mailingowy

[LEKCJA 16]
Niezbędne wtyczki do integracji sprzedaży i modułu LMS
Aby powiązać moduł sprzedaży z kursem - innymi słowy, aby klient po dokonaniu płatności został automatycznie zapisany na dany kurs - potrzebne będą dodatkowe wtyczki. W tej lekcji pokażę Ci skąd pobrać dodatkowe moduły i jak je skonfigurować, aby cały proces zapisu klienta na kurs odbywał się automatycznie bez Twojego udziału.
[LEKCJA 17]
Integracja bramki płatności, faktur oraz automatycznych wiadomości
Moduł sprzedaży produktów cyfrowych można łatwo zintegrować z popularnymi bramkami płatności: PayU, Dotpay, tpay czy Przelewy24. W zależności od tego u którego dostawcy posiadasz konto, należy wybrać odpowiednią wtyczkę do obsługi płatności. Wiąże się to oczywiście z pewnymi kosztami (koszt takiej wtyczki to ok. 100zł), ale są to niewielkie koszty w porównaniu z tym ile zyskamy na automatyzacji przyjmowania płatności. Pokażę Ci jak taką integrację wykonać na przykładzie wtyczki do obsługi bramki tpay. A jeśli potrzebujesz pełnej automatyzacji, możesz zintegrować moduł sprzedażowy z wtyczką do automatycznego wystawiania faktur - fakturownia, wfirma czy ifirma. Wszystkie kwestie automatyzacji zostaną omówione w tej części kursu.
[LEKCJA 18]
(NEW) Sprzedaż kursów online w modelu abonamentowym
Z wtyczką LMS i modułami dodatkowymi możesz realizować sprzedaż w wariantach abonamentowych. Jeśli chcesz sprzedawać kursy w takim modelu, nie ma problemu, żeby to wszystko poustawiać na platformie. Sama wykorzystuję różne rozwiązania subskrypcyjne, a jeden z nich pokażę Ci właśnie w tej lekcji.
[LEKCJA 19]
Integracja autorespondera na platformie LMS
Komunikacja z klientem bądź potencjalnym klientem jest niezwykle istotna przy prowadzeniu platformy edukacyjnej. W obecnej chwili mamy tak bogatą ofertę systemów automatyzujących wysyłkę maili, że naprawdę jest w czym wybierać. W tej lekcji pokażę Ci czym się kierować przy wyborze systemu, jak założyć konto w jednym z takich automatów i zintegrować formularz zapisu na swojej stronie.
[LEKCJA 20]
Konfiguracja listy i wiadomości e-mail, sprzedaż kursów e-mail (automatyczny zapis na listę adresową)
Autorespondery świetnie nadają się do prowadzenia kursów e-mail. Wystarczy prosta wtyczka (koszt kilkadziesiąt złotych), która po dokonaniu zakupu przez klienta, automatycznie zapisze go na specjalną listę adresową. Autoresponder można będzie ustawić w taki sposób, że klient będzie otrzymywać poszczególne lekcje w określonym dniu i określonej porze. Rozwiązanie jest bardzo proste i daje ogromne możliwości.

[5] Hosting wideo, webinary i zabezpieczenia platformy

[LEKCJA 21]
Hosting dla płatnych kursów wideo, konfiguracja modułu integracji z CDN wideo
Jeśli chcesz prowadzić na swojej platformie kursy wideo musisz się liczyć z tym, że potrzebujesz sporo miejsca na przechowywanie plików. Zwykły hosting nie wystarcza, zwykle jest wolniejszy niż dedykowane rozwiązania i nie posiada stosownych zabezpieczeń. W tej części kursu pokażę Ci jak wybrać właściwy hosting i na czym polega zabezpieczenie plików wideo przed nieautoryzowanym dostępem. Dowiesz się z jakiego hostingu korzystam i jakie są koszty takiego rozwiązania.
[LEKCJA 22]
(NEW) Integracja systemu webinarowego na platformie LMS
Spotkania na żywo (tzw. webinary) są najczęściej wykorzystywane przy wspomaganiu sprzedaży swoich produktów. Jednak koszt rozwiązań webinarowych jest dość wysoki i zwykle wiąże się z niemałą comiesięczną opłatą. W tej lekcji pokażę Ci z jakiego systemu korzystam - być może Tobie również przypadnie do gustu.
[LEKCJA 23]
Wdrożenie mechanizmów zabezpieczeń platformy LMS
Zabezpieczenie platformy przed atakami z zewnątrz to jedna z ważniejszych (o ile nie najważniejsza...) czynności jakie należy wykonać przed udostępnieniem swojej platformy w Internecie. Codziennie obserwuję setki prób "dobicia się" do serwera na różne sposoby. Dzięki odpowiednim zabezpieczeniom mogę być na 99% pewna, że nic mi nie rozsypie systemu. Nigdy nie można być pewnym na 100%, ale pokażę Ci takie mechanizmy, które bez użycia wtyczek 'security' (często dziurawych...) pozwolą zabezpieczyć Twoją platformę edukacyjną.
[LEKCJA 24]
Aktualizacja platformy LMS, kopia zapasowa oraz przegląd dodatkowych modułów rozszerzających funkcjonalność platformy LMS
Aktualizacje wtyczek, motywów i całego silnika WordPress to absolutna konieczność. W tej lekcji pokażę Ci jak aktualizować platformę, aby robić to w sposób bezpieczny oraz jak tworzyć kopie zapasowe, aby w razie jakiejś awarii łatwo i  szybko przywrócić  system do pracy. Pokażę Ci dodatkowo jakie rozszerzenia możesz zainstalować na swojej platformie, aby uzyskać dodatkowe funkcjonalności.
[LEKCJA 25]
Podsumowanie efektów pracy, rozbudowa i kwestie utrzymywania platformy
Na tym etapie powinieneś/powinnaś mieć już ukończoną platformę edukacyjną 🙂 W tej lekcji poruszę kwestie utrzymywania platformy oraz możliwości jej rozbudowy. A możliwości rozwijania platformy edukacyjnej jest ich naprawdę sporo!

30-dniowa gwarancja satysfakcji

30-dniowa gwarancja zwrotu

Daję Ci 30-dniową gwarancję zwrotu całej kwoty, jeśli ten kurs nie spełni Twoich oczekiwań. Wystarczy, że napiszesz na adres: eduportalwp@iszkola24.pl.

Privacy Policy Settings