[ KURS ] eduPortalWP – zbuduj własną platformę sprzedaży kursów i szkoleń z CMS WordPress

eduPortalWP

zbuduj własną platformę sprzedaży kursów i szkoleń z CMS WordPress

Czy ten kurs jest dla mnie?

Kurs bazuje wyłącznie na moich doświadczeniach - setki godzin spędzone na testowaniu różnych rozwiązań. Wielokrotnie sprawdzałam różne konfiguracje tak, aby platforma działała szybko, bezpiecznie i bez zakłóceń. Kurs został w taki sposób przygotowany, aby każdy, mając nikłe doświadczenie w pracy z WordPressem (a zaryzykuję nawet stwierdzenie, że może w ogóle go nie posiadać!), mógł zbudować własną platformę szkoleń i kursów na WordPress. Dlatego zaczynam od podstaw typu: domena, hosting, konfiguracja gotowego motywu itp. A jeśli już masz swoją własną domenę i hosting, to po prostu przechodzisz do kolejnych lekcji. W tym kursie unikam wszelkich automatów i autoinstalatorów, staram się wszędzie pokazywać rozwiązania generyczne, ponieważ nie sposób pokazać konfigurację każdego hostingu.

Najważniejsza rzecz...

Musisz wiedzieć, że nie zbudujesz platformy edukacyjnej na WordPress bazując wyłącznie na darmowych rozwiązaniach.  Jeśli chcesz posiadać platformę z elementami e-learningu (śledzenie postępów użytkowników, podział na lekcje, testy, generowanie certyfikatów, statystyki itd.), a nie tylko sklep ze sprzedażą plików - musisz się liczyć z dodatkowymi kosztami...

 • domena i hosting - od ok. 150zł do kilkuset w zależności od wyboru oferty
 • moduł e-learningowy ($159) - w kursie bazuję na topowym module LearnDash LMS zaprojektowanym przez ludzi z branży e-learningowej. Znalazł się w czołówce najlepszych systemów LMS 2016 roku! Dlaczego płatny moduł e-learningowy skoro są darmowe? Paradoksalnie darmowe rozwiązanie wyjdzie w ogólnym rozrachunku znacznie drożej - chyba, że planujesz wypuszczać wyłącznie kursy darmowe - wtedy OK. Gdy instalujesz darmowe rozwiązanie, dodatki zwykle są płatne. I tak: okazuje się, że integracja z modułem sprzedaży to koszt $100, integracja z autoresponderem - kolejne $100, itd.
 • hosting/CDN video  - jeśli planujesz uruchomienie płatnych kursów wideo i zależy Ci na bezpieczeństwie Twoich treści, nie obejdzie się płatnego hostingu video. Koszt to zwykle kilkaset zł rocznie.
 • wtyczki do obsługi bramek płatności, faktur - zwykle ok. 100-150zł za pojedynczy moduł

Jeśli dodatkowo myślisz o abonamentowym dostępie do treści, zaawansowanym autoresponderze, czy systemie webinarowym - to również dodatkowy koszt. Platforma, którą wdrożyłam i której używam do dzisiaj kosztowała dokładnie 1768 zł. Roczne koszty utrzymania platformy to głównie hosting, CDN i aktualizacje płatnych wtyczek, czyli ok. 900zł.

Ten kurs NIE JEST dla Ciebie, jeśli:

 • chcesz, uruchomić platformę kursów online bazując wyłącznie na darmowych wtyczkach WordPress
 • tempo kursu jest dla Ciebie nieodpowiednie - codziennie 1 lekcja, a jest ich 20
 • nie masz czasu na naukę, wolisz to zlecić komuś innemu
 • należysz do tych osób, które "wiedzą lepiej"

Ten kurs JEST dla Ciebie, jeśli:

 • zdajesz sobie sprawę z kosztów zbudowania i utrzymywania platformy edukacyjnej
 • lubisz się uczyć i zdobywać nowe umiejętności
 • chcesz samodzielnie administrować własną platformą
 • myślisz poważnie o prowadzeniu kursów online, nie jest to chwilowy pomysł na życie

Podkreślam - nie potrzebujesz specjalistycznej wiedzy ani szczególnych umiejętności technicznych…

...mimo, że trochę kwestii technicznych będzie do opanowania. Mogę jednak zagwarantować, że są to takie zagadnienia, które śmiało może opanować każdy. Dzięki nowym umiejętnościom będziesz samodzielnie administrować własną platformą, jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy będziesz wiedzieć jak sobie z nimi poradzić. Szczególny nacisk kładę na kwestie zabezpieczeń platformy przy jak najmniejszym udziale wtyczek, które również mogą stanowić lukę w zabezpieczeniach.

Doskonale rozumiem to, że możesz się wahać... W końcu nie każdy wie z czym przyjdzie mu się zmierzyć. Dlatego przygotowałam darmowy kurs, w którym omawiam najważniejsze kwestie dotyczące budowy platformy kursów online. Jeśli chcesz się przekonać jak wygląda platforma, z której osobiście korzystam, zapisz się na darmowy kurs Własna platforma kursów online na WordPress – jak to ugryźć? Po przerobieniu tego kursu będziesz wiedzieć, czy chcesz ruszyć dalej i zbudować własną platformę kursów online na WordPress.

Oto czego nauczę Cię na tym kursie:

 • Dowiesz się co to jest domena, jak sprawdzić jej dostępność, czym się kierować przy wyborze hostingu. Będziesz wiedzieć jak samodzielnie zarejestrować własną domenę i jak wykupić hosting.
 • Zainstalujesz i skonfigurujesz WordPressa na własnym serwerze.
 • Dostosujesz motyw do własnych potrzeb: ustawisz kolorystykę, typografię, menu, zawartość paneli bocznych. Stworzysz atrakcyjną stronę główną - praktycznie nauczę Cię tworzenia nowej strony internetowej 🙂
 • Samodzielnie zainstalujesz i skonfigurujesz komercyjny moduł e-learningowy (UWAGA: moduł nie jest dostarczany razem z kursem, należy zakupić osobno).
 • Zaczniesz tworzyć na platformie swój pierwszy kurs: podzielisz materiał na osobne lekcje, przypiszesz do każdej lekcji tematy, przygotujesz harmonogram pojawiania się poszczególnych lekcji - kolejne lekcje będą się pojawiać z określonym opóźnieniem, określisz czas dostępu do kursu.
 • Dowiesz się jak dołączać do kursu materiały dodatkowe - dokumenty, grafiki, prezentacje.
 • Opracujesz system testów - pytania, statystyki, tablica wyników. Skonfigurujesz moduł generowania certyfikatów ukończenia kursu/testu, opracujesz własny szablon certyfikatu.
 • Zapoznasz się z możliwościami tworzenia grup (klas) użytkowników, dowiesz się jak przypisywać do lekcji zadania użytkowników (punktowanie zadań,  analiza raportów).
 • Nauczysz się wykorzystywać shortkody LMS i dzięki temu wyświetlać określone treści w różnych miejscach serwisu.
 • Wdrożysz moduł sprzedaży kursów oraz niezbędne wtyczki do integracji modułu sprzedaży z LMS.
 • Zintegrujesz moduły do obsługi płatności online, ustawisz wysyłkę automatycznych wiadomości.
 • Skonfigurujesz na platformie autoresponder do prowadzenia zarówno kursów e-mailowych jaki i przeprowadzania akcji marketingowych.
 • Dowiesz się jak wybrać hosting dla płatnych kursów wideo i jak zintegrować go z własną platformą.
 • Nauczysz się wdrażać mechanizmy zabezpieczeń platformy LMS, zajmiesz się jej aktualizacją i tworzeniem kopii zapasowych, ogarniesz wszelkie kwestie związane z utrzymywaniem platformy.

 

 • STANDARD
 • dostęp na 365 dni
 • dostęp do aktualizacji kursu
 • dostęp do platformy wsparcia technicznego
 • indywidualne wsparcie na każdym etapie kursu - uczestnika kursu prowadzę "za rękę"
 • 149 zł
 • PRO
 • dostęp na 365 dni
 • dostęp do aktualizacji kursu
 • dostęp do platformy wsparcia technicznego
 • indywidualne wsparcie na każdym etapie kursu - uczestnika kursu prowadzę "za rękę"
 • 249 zł
 • PREMIUM
 • dostęp na 365 dni
 • dostęp do aktualizacji kursu
 • dostęp do platformy wsparcia technicznego
 • indywidualne wsparcie na każdym etapie kursu - uczestnika kursu prowadzę "za rękę"
 • 399 zł

20 lekcji: każda lekcja dzień po dniu

sprzedaż rusza: 18 sierpnia 2017

pierwsza lekcja: 1 września 2017

eduPortalWP – zbuduj własną platformę sprzedaży kursów i szkoleń z CMS WordPres

eduPortalWP - program kursu

[LEKCJA 01] Zaczynamy - domena, hosting, przygotowanie środowiska testowego

Tutaj poznasz absolutne podstawy - jeśli chcesz, aby Twoja platforma sprzedaży kursów była widoczna w Internecie - potrzebujesz własnej domeny i serwera. Pokażę na konkretnym przykładzie jak sprawdzić czy dana nazwa domenowa jest dostępna i jak wykonać poszczególne kroki, aby mieć ją na własność. Dowiesz się czym się kieruję przy wyborze hostingu i jakiego używam niezmiennie od ponad 8 lat!

[LEKCJA 02] Instalacja i konfiguracja CMS WordPress na własnym serwerze

Jeśli masz już własną domenę i hosting - to już tylko krok dzieli Cię od instalacji WordPressa na swoim serwerze. Można skorzystać z autoinstalatora oferowanego przez dostawcę usług, albo zainstalować ręcznie. Ponieważ na różnych hostingach są stosowane różne wersje oprogramowania - pokażę Ci jak należy zainstalować WordPressa w sposób klasyczny. Dowiesz się jak sprawdzić czy konfiguracja serwera będzie spełniać wymagania WP, założymy bazę danych (ta wiedza może Ci się przydać przy innych projektach!), wgramy paczkę z instalatorem WordPressa na serwer, a następnie zainstalujemy i skonfigurujemy WP krok po kroku z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa.

[LEKCJA 03] Wybór i konfiguracja motywu dla LMS WordPress

W tej lekcji naszego świeżutkiego, jeszcze ciepłego WordPressa ubierzemy w konkretny motyw. Stawiam na motywy estetyczne, z minimalną ilością grafiki i przede wszystkim takie, które nie obciążają strony. Czas ładowania strony to kwestia krytyczna (ma nawet wpływ na ranking wyszukiwania w Google). Pokażę Ci jakie motywy najczęściej stosuję i które polecam, wybierzemy konkretny (darmowy) motyw i skonfigurujemy go od A do Z. Zobaczysz jak można ustawić stronę główną, skonfigurować menu, panele boczne, media społecznościowe, formularze i wiele więcej.

[LEKCJA 04] Instalacja i konfiguracja modułu LMS WordPress

W tej lekcji zaczniemy konfigurować moduł e-learningowy - serce naszej platformy LMS WordPress. Korzystam z komercyjnego modułu LearnDash i na jego bazie będą realizowane kolejne lekcje tego kursu. Testowałam również moduły z themeforest, m.in. WPLMS, ale ostateczną bitwę (głównie ze względu na szybkość działania...) wygrał moduł LearnDash. Ten moduł jest przeze mnie polecany i jeśli chcesz zbudować platformę e-learningową (a nie sklep ze sprzedażą plików cyfrowych) to zachęcam Cię do zakupu tego modułu. W przeciwnym wypadku, można pominąć lekcje 4 - 12.

[LEKCJA 05] Pierwszy kurs na platformie LMS

W kolejnym etapie przystąpimy do budowania pierwszego kursu na WordPress. Pokażę Ci jak ustawić typ kursu, np. czy ma być np. zamawiany jednorazowo, albo w subskrypcji, ustalimy porządkowanie zagadnień, kryteria dostępu (np. na miesiąc, rok itp.), wyznaczymy grupy dostępu do kursu i wiele więcej.

[LEKCJA 06] Organizacja kursu - podział na lekcje i tematy

Materiał wchodzący w skład kursu można podzielić na lekcje. Nie ma znaczenia jak duży jest to kurs - możesz dodać tyle lekcji ile chcesz. W obrębie lekcji możesz dodatkowo podzielić materiał na tematy  - całość wygląda logicznie i przejrzyście. Możesz ustawić lekcje w kursie w taki sposób, że wszystkie będą dostępne od razu, albo będą się pojawiać zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowo możesz określić czas, jaki uczestnik powinien przeznaczyć na przyswojenie materiału. W ten sposób system blokuje szybkie przeklikanie i zaliczenie zagadnienia bez zapoznania się z zawartością. 

[LEKCJA 07] Organizacja materiałów dodatkowych - dokumenty, grafiki, prezentacje

W tej lekcji pokażę Ci jak można z pomocą dodatkowej wtyczki dołączyć materiały dodatkowe - mam tutaj na myśli wszelkiego rodzaju dokumenty PDF, DOC, PPT, grafiki, pliki audio itp. Dodatkowo będziesz mieć informację o tym ile razy dany materiał został pobrany - jest to świetne narzędzie do analizy wykorzystania danych materiałów.

[LEKCJA 08] Przygotowanie testów - pytania, statystyki, tablica wyników

Jeden z trudniejszych i bardziej skomplikowanych etapów tego kursu... ale nie ma obawy - krok po kroku pokażę Ci jak zbudować test sprawdzający, który można przypisać bądź do całego kursu, bądź do pojedynczej lekcji. Przeprowadzę Cię przez proces konfiguracji modułu testów, budowania szablonu testów, określania progów zaliczenia. Pokażę Ci jak korzystać ze statystyk oraz tablicy wyników. 

[LEKCJA 09] Generowanie certyfikatów ukończenia kursu/testu, opracowywanie szablonów

Jedną z ciekawszych opcji modułu e-learningowego jest możliwość tworzenia własnych szablonów certyfikatów oraz automatycznego ich generowania po ukończeniu testu bądź całego kursu. Pokażę Ci w jaki sposób przygotować taki szablon oraz udostępnię Ci parę "gotowców" na bazie których stworzysz własny szablon.

[LEKCJA 10] Zadania użytkowników - przypisywanie do lekcji, punktacja, tworzenie grup (klas) użytkowników, analiza raportów

Do każdej lekcji/tematu możesz przypisać zadanie, które ma być wykonane przez uczestnika kursu. Każdemu zadaniu możesz mu przypisać określoną liczbę punktów - uczestnicy zdobywając punkty będą bardziej zaangażowani i zmotywowani do przerabiania kolejnych zagadnień. Dodatkowo możesz pogrupować kursantów w klasy (np. początkujący, zaawansowani itp.), a następnie przypisywać klasy do określonych kursów.

[LEKCJA 11] Czym są shortkody LMS i jak z nich korzystać?

Moduł e-learningowy dostarcza kilkadziesiąt shortkodów . Shortkody są to fragmenty kodu, które możesz wstawiać w różnych częściach strony, wpisu, widżetu. Pokażę Ci w jaki sposób należy korzystać z shortkodów, aby uzyskać najlepsze efekty. 

[LEKCJA 12] Moduł sprzedaży kursów - instalacja, najważniejsze ustawienia

Prowadzenie płatnych kursów wymaga uruchomienia specjalnego modułu sprzedażowego, który z pomocą dodatkowych wtyczek pozwoli automatycznie obsługiwać płatności czy też wystawiać faktury. W tej lekcji krok po kroku skonfigurujemy moduł sprzedażowy, który będzie gotowy do integracji z systemem LMS.

[LEKCJA 13] Niezbędne wtyczki do integracji sprzedaży i modułu LMS

Aby powiązać moduł sprzedaży z kursem - innymi słowy, aby klient po dokonaniu płatności został automatycznie zapisany na dany kurs - potrzebne będą dodatkowe wtyczki. W tej lekcji pokażę Ci skąd pobrać dodatkowe moduły i jak je skonfigurować, aby cały proces zapisu klienta na kurs odbywał się automatycznie bez Twojego udziału.

[LEKCJA 14] Integracja bramki płatności, faktur oraz automatycznych wiadomości

Moduł sprzedaży produktów cyfrowych można łatwo zintegrować z popularnymi bramkami płatności: PayU, Dotpay, tpay czy Przelewy24. W zależności od tego u którego dostawcy posiadasz konto, należy wybrać odpowiednią wtyczkę do obsługi płatności. Wiąże się to oczywiście z pewnymi kosztami (koszt takiej wtyczki to ok. 100zł), ale są to niewielkie koszty w porównaniu z tym ile zyskamy na automatyzacji przyjmowania płatności. Pokażę Ci jak taką integrację wykonać na przykładzie wtyczki do obsługi bramki tpay. A jeśli potrzebujesz pełnej automatyzacji, możesz zintegrować moduł sprzedażowy z wtyczką do automatycznego wystawiania faktur - fakturownia, wfirma czy ifirma. Wszystkie kwestie automatyzacji zostaną omówione w tej części kursu.

[LEKCJA 15] Integracja autorespondera na platformie LMS

Komunikacja z klientem bądź potencjalnym klientem jest niezwykle istotna przy prowadzeniu platformy edukacyjnej. W obecnej chwili mamy tak bogatą ofertę systemów automatyzujących wysyłkę maili, że naprawdę jest w czym wybierać. W tej lekcji pokażę Ci czym się kierować przy wyborze systemu, jak założyć konto w jednym z takich automatów i zintegrować formularz zapisu na swojej stronie.

[LEKCJA 16] Konfiguracja listy i wiadomości e-mail, sprzedaż kursów e-mail (automatyczny zapis na listę adresową)

Autorespondery świetnie nadają się do prowadzenia kursów e-mail. Wystarczy prosta wtyczka (koszt kilkadziesiąt złotych), która po dokonaniu zakupu przez klienta, automatycznie zapisze go na specjalną listę adresową. Autoresponder można będzie ustawić w taki sposób, że klient będzie otrzymywać poszczególne lekcje w określonym dniu i określonej porze. Rozwiązanie jest bardzo proste i daje ogromne możliwości.

[LEKCJA 17] Hosting dla płatnych kursów wideo, konfiguracja modułu integracji z CDN wideo

Jeśli chcesz prowadzić na swojej platformie kursy wideo musisz się liczyć z tym, że potrzebujesz sporo miejsca na przechowywanie plików. Zwykły hosting nie wystarcza, zwykle jest wolniejszy niż dedykowane rozwiązania i nie posiada stosownych zabezpieczeń. W tej części kursu pokażę Ci jak wybrać właściwy hosting i na czym polega zabezpieczenie plików wideo przed nieautoryzowanym dostępem. Dowiesz się z jakiego hostingu korzystam i jakie są koszty takiego rozwiązania.

[LEKCJA 18] Wdrożenie mechanizmów zabezpieczeń platformy LMS

Zabezpieczenie platformy przed atakami z zewnątrz to jedna z ważniejszych (o ile nie najważniejsza...) czynności jakie należy wykonać przed udostępnieniem swojej platformy w Internecie. Codziennie obserwuję setki prób "dobicia się" do serwera na różne sposoby. Dzięki odpowiednim zabezpieczeniom mogę być na 99% pewna, że nic mi nie rozsypie systemu. Nigdy nie można być pewnym na 100%, ale pokażę Ci takie mechanizmy, które bez użycia wtyczek 'security' (często dziurawych...) pozwolą zabezpieczyć Twoją platformę edukacyjną.

[LEKCJA 19] Aktualizacja platformy LMS, kopia zapasowa oraz przegląd dodatkowych modułów rozszerzających funkcjonalność platformy LMS

Aktualizacje wtyczek, motywów i całego silnika WordPress to absolutna konieczność. W tej lekcji pokażę Ci jak aktualizować platformę, aby robić to w sposób bezpieczny oraz jak tworzyć kopie zapasowe, aby w razie jakiejś awarii łatwo i  szybko przywrócić  system do pracy. Pokażę Ci dodatkowo jakie rozszerzenia możesz zainstalować na swojej platformie, aby uzyskać dodatkowe funkcjonalności.

[LEKCJA 20] Podsumowanie efektów pracy, rozbudowa i kwestie utrzymywania platformy

Na tym etapie powinieneś/powinnaś mieć już ukończoną platformę edukacyjną 🙂 W tej lekcji poruszę kwestie utrzymywania platformy oraz możliwości jej rozbudowy. A możliwości rozwijania platformy edukacyjnej jest ich naprawdę sporo! 

30-dniowa gwarancja satysfakcji

30-dniowa gwarancja zwrotu

Daję Ci 30-dniową gwarancję zwrotu całej kwoty, jeśli ten kurs nie spełni Twoich oczekiwań. Wystarczy, że napiszesz na adres: eduportalwp@iszkola24.pl.